קורס מנהיגות מתנדבת 'גוש עציון'לאתר ולניוזלטר

 

קורס ראשון מסוגו בארץ המיועד לתושבים 
שרוצים להנהיג התנדבות משמעותית בגוש עציון.

הקורס מקנה תעודה מוכרת ע"י משרד הרווחה, החברה למתנ"סים וג'וינט ישראל ובמסגרתו יינתן ליווי מקצועי ומעשי לפרויקט התנדבותי.

הקורס בנוי מ-22 יחידות לימוד וסדנאות שירוכזו ב-11 מפגשים

המפגשים יונחו ע"י אנשי מקצוע מהשורה הראשונה
ויעסקו בהיבטים תיאורטיים ופרקטיים בנושאי ניהול, מנהיגות, יזמות, קהילה, גיוס קליטה ושימור מתנדבים ועוד.

כל אחד/אחת שעבר את שלבי המיונים של הקורס- ההרשמה כאן

מועמדים מתאימים יוזמנו לועדת קבלה בתאריכים:
כ"א חשון 3.11 או כ"ו חשון 8.11.

הקורס יתקיים בימי שלישי בערב, אחת לשבועיים, החל מ-יב' כסלו 24.11, בשעות 19:00-22:30.

 לחץ כאן ל- סילבוס קורס מנהיגות מתנדבת

קורס מנהיגות מתנדבת גוש עציון תשע"ו

בימים אלו מתקיימים מיונים לקורס ראשון מסוגו בארץ, קורס 'מנהיגות מתנדבת' בגוש עציון. בקורס ישתתפו 20 איש בלבד הרוצים להנהיג פרויקטים התנדבותיים למען הזולת ולהיות חלק מהצוות המוביל את ההתנדבות בגוש. הקורס ישלב היבטים תאורטיים ופרקטיים הן מתורת המנהיגות והניהול והן מתורת ההתנדבות ויועבר על ידי מומחים ארציים בתחומים אלו.

חביבה כהן, מנהלת מחלקת ההתנדבות במתנ"ס, מספרת על הרקע לדברים:
"אחת המטרות המרכזיות שלקחנו על עצמנו עוד מראשית הקמת המחלקה היא למקצע את תחום ההתנדבות בדרכים שונות. כך למשל אנו עוסקים בהכשרה והשתלמויות למתנדבים, שולחן עגול אזורי, פגישות יעוץ עם רכזי מתנדבים וארגונים ועוד. אני במקצועי מאמנת אישית ועוסקת בכלים מעולם האימון והניהול האישי. במהלך השנים האחרונות בהם למדתי לימודי התנדבות, הגעתי למסקנה שראוי לחבר בין תחומים שבדרך כלל לא נלמדים באותו המקום ולאותם האנשים – לימודי ההתנדבות שכוללים נושאים כגיוס, מיון וקליטת מתנדבים, מיפוי צרכים ובניית תוכניות התנדבות, שימור והוקרת מתנדבים – יחד עם תחום הניהול, הובלת אנשים ומנהיגות ציבורית, בד בבד עם מנהיגות אישית וכלים מעולם האימון.  להבנתי, השילוב של תחומים אלו, כאשר אם נדבר בנושאים הקונקרטיים הינם כוללים למשל גם ניהול זמן, ניהול צוות, יצירת פרויקט תוך חשיבה מחוץ לקופסא, פרזנטציה ועמידה מול קהל ועוד, יכול לתת ארגז כלים נרחב לרכזי מתנדבים ולמובילי פרויקטים ותוכניות התנדבות וכך ברוך ה' נולד העניין".

קורס מנהיגות מתנדבת גוש עציון אשר יחד עם מחלקת ההתנדבות שותפים לו גם גורמים אזוריים נוספים כמו היחידה לעבודה הקהילתית באגף לשירותים החברתיים במועצה, התקבל על ידי הגורמים העוסקים בתחום ההתנדבות ברמה הארצית – החברה למתנ"סים, הג'וינט, ומשרד הרווחה והשירותים החברתיים – אשר ביקשו להיות שותפים לקורס, והוא מהווה עבורם מודל שישוכפל בשנים הקרובות לרשויות ומועצות אחרות ברחבי הארץ.

כל מי שיעבור את ועדת המיון וישתתף בקורס, יבצע פרויקט התנדבותי בד בבד עם הלימודים כדי ליישם הלכה למעשה את הנרכש. מנהיגות מתנדבת ירכז 22 יחידות ב11 מפגשים בשנת תשע"ו. לאחר סיום הקורס משתתפיו יהיו שותפים לצוות מחלקת ההתנדבות בהמשך הובלת תחום ההתנדבות בגוש עציון.


לחץ כאן לאתר המועצה
לחץ כאן לאתר התיירות
לחץ כאן לאתר הספרייה
לחץ כאן לאתר החברה למתנסים